Lomi Lomi Nui

Masaż Lomi Lomi Nui to wywodzi się z pradawnej kultury hawajskiej, w której pierwiastek cielesny, duchowy i emocjonalny człowieka stanowi harmonijną całość.

Jest idealnym środkiem na szybkie, zagonione i często niedbałe życie jakie prowadzimy, na nadmiar bodźców atakujących nas zewsząd, na wypalenie zawodowe lub stany depresyjne. To zwrot w kierunku siebie samego i powiedzenia sobie – „ to mój czas, to ja sam(a) jestem w tej chwili najważniejszy(a) dla siebie.

 

Celem masażu Lomi Lomi jest nie tylko  rozluźnienie  napiętych mięśni, ale zajmowanie się człowiekiem jako całością – włączając w to jego psychikę, emocje i duchowość. Nasze stłumione emocje, stres, ciężkie przeżycia zapisują się w naszych mięśniach, blokują przepływ siły życiowej w organizmie i zaburzają jego harmonię. Praca z tym masażem umożliwia odblokowanie  stłumionych emocji i pobudzenie uzdrawiających sił naszego organizmu, aby w naturalny sposób pomogły wrócić nam do stanu równowagi.

 

Z masażu Lomi Lomi Nui warto skorzystać, kiedy:
- odczuwasz stres
- podejmujesz ważną życiową decyzję
- odczuwasz bóle i napięcia
- chcesz się odprężyć
- widzisz potrzebę zmian w swoim życiu

Lomi lomi jest nazywany masażem “kochających rąk”. Jego uzdrawiająca siła drzemie w ruchach rąk pełnych akceptacji, głębokiego szacunku i miłości dla osoby masowanej.

 

 

DZIAŁANIE MASAŻU LOMI LOMI NUI

W sferze fizycznej masaż Lomi Lomi działa odmładzająco, pobudzając układ limfatyczny i krwionośny, oczyszcza krew z toksyn, wspomaga przemianę materii. W Lomi Lomi dużo uwagi poświęca się połączeniom stawowym, dzięki czemu ciało odzyskuje swą naturalną sprawność i elastyczność. Równie ważne jest rozmasowanie napięć mięśniowych, dzięki czemu odblokowywane są miejsca, które napinaliśmy podczas stresu, dzięki czemu energia znowu może swobodnie płynąć w ciele. Wiele osób czuje się po zabiegu bardzo lekko.

Na poziomie emocji masaż w naturalny i łagodny sposób pomaga usunąć istniejące obawy, uwolnić się od wzorców myślowych, nawyków i przyzwyczajeń. Owocuje to większą stabilnością emocjonalną, większą gotowością do przyjrzenia się istniejącym problemom i szukaniu sposobów na ich rozwiązanie. Często zdarza się, że podczas masażu Lomi Lomi u wielu osób budzi się życzenie zmiany swojej sytuacji życiowej. A ponieważ masaż budzi naszą moc i radość życia, wiele osób rzeczywiście nabiera energii, aby to zrobić i skoncentrować się na tym, co przynosi spełnienie.

W obszarze ducha masaż działa z pełną miłości troską, dzięki czemu łatwiej nam akceptować siebie i to, co się wydarza w naszym życiu. Masaż powoduje otwarcie się na energię wszechświata oraz pobudza wiarę i siłę do realizacji pragnień.

Masaż Lomi Lomi pomaga osiągnąć równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem.